LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - PUBLICA ANUNT PE FORUM FARA LOGARE
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 diferite cai de a face bani rapid

In jos 
AutorMesaj
zzypphy
Vizitator




diferite cai de a face bani rapid Empty
MesajSubiect: diferite cai de a face bani rapid   diferite cai de a face bani rapid EmptyDum Iun 19, 2011 6:52 pm

Este vorba despre un mic concurs gen eu iti dau tie 1 ron si tu imi dai inapoi . Acest concurs este complet legal, si se face, prin posta. Dar, sunt si anumite reguli omenesti care ar trebui cat de cat respectate.
Nu trisati. Trimiteti si voi bani la randul vostru altora, nu asteptati ca sa va trimita doar voua altii, deci voi doar publicati ce scriu eu aici pe nustiu unde ca sa va trimita altii gramezi de bani prin posta ? Nu este drept. De ce voi doar sa publicati acest anunt si altii sa scoata bani din buzunar sa va dea voua ?
Spune-ti ca Romania e vai de capul ei ca oamenii nu sunt deloc corecti. Dar ganditi-va la voi. Cat de corecti sunteti voi daca doar publicati anuntul si bani nu trimiteti asa in cat sa vina bani doar pentru voi ? Si mai este si faptul ca nu aveti incredere in concursuri de castigat bani pe net, sau chestii de genu, castigati bani usor. Aceasta neincredere o aveti pentru ca la randu vostru nici voi nu sunteti corecti.
Ganditi-va putin. Credeti ca ce zic eu despre acest concurs este vrajeala. Ca nu iti trimite nimeni bani prin posta asa degeaba. Dar daca luati initiativa, si scoateti 60 de mii de lei vechi din buzunar si le trimite-ti la alti oameni, la randul lor si ei o sa va trimita voua deoarece capata incredere.
Deci fiti CORECTI. Daca sunteti corecti sunt mai mult decat sigur ca acest concurs va functiona si ca veti avea ceva profit !
Acum urmeaza instructiuni cu privire la concurs ! Cititi-le cu atentie, si nu uitati.... Va doresc SUCCES !


PASUL 1:
- Ia 6 coli de hartie si scrie pe fiecare din ele M-am adaugat pe lista ta, apoi impatureste fiecare coala ca sa intre in plic;
- Ia 6 bancnote de 1 RON si pune cate una in fiecare din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure);
- Pune fiecare coala in cate un plic si inchide plicurile.
- Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1 RON.
- Acum trimite plicurile la urmatoarele adrese:
* Busuioc Delia, Bd. Dimitrie Cantemir, nr. 2, bl. P 3, sc. A, ap. 17, loc. Iasi, jud. Iasi, cod. 700246
* Antonescu Roxana, Calea Crangasi nr. 4, bl. 16A, ap. 37, sect. 6, loc. Bucuresti, cod. 060335
* Finta Alexandru, str. 1 Decembrie 1918, nr. 46, bl. V, sc. 3, ap. 11, loc. Tarnaveni, jud. Mures, cod. 545600
* Teompa Daniel, str. Pedagogilor, nr. 7, loc. Sibiu, jud. Sibiu, cod. 550132
* Marin Vasile, str.Izvor, nr.6, bl.643, sc.C, etj.4, ap.16, oras.Iasi, judetul.Iasi, cod. 700705
*Bibire Ioana Mioara, strada Mircea Voda, numarul 38, bloc M9,scara 2, apartament 53, etaj 4, sector 3, Bucuresti, cod : 30668.

PASUL 2:
- Taie din lista pe numarul 1 si muta celelalte adrese cu o pozitie mai sus! (6 devine 5, 5 devine 4, etc.). Astfel numarul 6 devine liber.
- Completeaza cu numele si adresa ta aceasta pozitie.

PASUL 3:
- Schimba ce doresti din acest anunt dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
- Publica anuntul pe cat mai multe forum-uri, site-uri de mica publicitate. 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga!
Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol pentru fiecare anunt; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa-l copiezi in memoria calculatorului intr-un document. Pe urma cauti pe Internet site-uri de anunturi, forum-uri, chat sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul.
Treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri. Tine minte: mai multe anunturi inseamna mai multe persoane interesate, deci mai multi bani!
Cautati cu ajutorul unui motor (Google, Yahoo, Altavista) site-uri precum: anunturi de munca, anunturi gratuite de munca, anunturi gratuite, unde sa va puteti publica anuntul, in care specificati despre ce fel de activitate e vorba, ca sunt costuri si riscuri minime, ca se poate castiga simplu si sigur.
Urmariti si ziarele locale sau regionale care primesc anunturi gratuite (sau platite, ramane la latitudinea fiecaruia). In fine, trebuie folosite toate tipurile de contacte, sub forma prietenilor sau rudelor, astfel incat campul de actiune sa fie mai larg si sa se ajunga la castiguri semnificative.
Cateva exemple de site-uri gratuite unde puteti publica gratuit anunturi:
In scurt timp, vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa-ti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. Din cele minim 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un ex. foarte mic).
Deci am castigat 5 RON cu numele meu pe pozitia a 6-a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 5 RON. Eu primesc astfel 5 x 5 x 1 RON = 25 RON.
Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 125 RON cu numele meu pe pozitia a 4-a, 625 RON cu numele meu pe pozitia a 3-a, 3.125 RON pe pozitia a 2-a ,etc. Daca fiecare participant publica articolul de 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 6 RON si 6 timbre.
Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura: iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 1 RON la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole asa cum faci si tu acum! Iti poti permite 6 RON sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban? Ce sanse sunt sa se intample asta cand zilnic se alatura 20-50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce?

Sper sa va fie de folos acest articol, sa jucati cinstit, si sa castigati cat mai multi bani !
Sus In jos
 
diferite cai de a face bani rapid
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CEA MAI VIABILA SI SIGURA METODA DE A FACE BANI!!
» CEA MAI VIABILA SI SIGURA METODA DE A FACE BANI!!
» CEA MAI VIABILA SI SIGURA METODA DE A FACE BANI!!
» Fa bani rapid usor si sigur!
» Fa bani rapid usor si sigur!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni  :: Idei de afaceri :: Afaceri de pretutindeni-
Mergi direct la: