LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - PUBLICA ANUNT PE FORUM FARA LOGARE
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sitemap-Creator

In jos 
AutorMesaj
Sitemap-
Vizitator




Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator EmptyDum Feb 08, 2009 9:06 pm

Astazi m-am gandit sa prezit o unealta online pt. webmasteri pe care eu o folosesc destul de des si anume
Aceasta unealta conceputa ot. crearea automata a sitemapurilor suporta siteuri pana la 500 de pagini, poate crea sitemapuri in format xml potrivite pt. motorul de cautare google, sotemapuri subforma de text recomandate pt. trimiterea catre Yahoo, sitemapuri ROR compatibile cu majoritatea motoarelor de cautare dar si sitemapuri HTML care ajuta utilizatorii sa gaseasca rapid cea ce-i intereseaza.


Sper sa va foloseasca,
Respect!!!
Sus In jos
ukyuk
Vizitator




Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Re: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator EmptyDum Feb 08, 2009 9:10 pm

Intradevar, orice webmaster are nevoie de acest tool.
Este simplu, practic si aduce multe beneficii.
Cu bine.
Sus In jos
hyret
Vizitator




Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Re: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator EmptyDum Feb 08, 2009 9:11 pm

O singura observatie as avea. Dupa generarea site-map-ului va recomand sa setati prioritatea diferita pentru macar una dintre pagini.

0.80

0,80 este valoarea generata default de acest tool. Google recomanda setarea default - 0,50.

Nu lasati toate paginile cu aceeasi valoare. Trebuie ca macar una dintre valori sa fie diferita.
Sus In jos
rthjerh
Vizitator




Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Re: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator EmptyDum Feb 08, 2009 9:12 pm

Nu stiu daca stiti ca eu sunt designer si mai putin coder, tot ce stiu este sa fac un site din cap pana la coada in html, deci multe lucruri despre care vorbiti aici pentru mine ori sunt noi, ori inca nu le inteleg foarte bine.
Ar fi un ajutor foarte mare atat pentru mine cat si pe ceilalti care sunt la inceput de drum daca cineva ar explica cum se folosesc acele site mapuri dupa ce le generezi.
Repede m-am dus la site si am generat site mapurile si mi a dat cateva linkuri sa pot sa le copiez la mine. Au fost fisiere xml si html si ceva gz file. Aici toata stiinta mea s-a oprit ca de aici am o lipsa mare de informatie
Poate cineva va rog sa explie ce trebuie sa fac de aici?
Sus In jos
yuilyu
Vizitator




Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Re: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator EmptyDum Feb 08, 2009 9:13 pm

Salut. Pai dupa ce copiezi sitemap-ul generat il urci in locul unde ai site-ul iar in fisierul robots (daca nu e creat trebuie sa il creezi) scrii asa:

User-agent: *

Sitemap: -numele-tau.ro/sitemap.xml

Dupa asta, te poti duce in google webmaster tools si sa faci submit la sitemap, desi nu este neaparata nevoie. Crawlerul vine pe site si este ghidat automat de fisierul robots catre sitemap.

Succes
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sitemap-Creator Empty
MesajSubiect: Re: Sitemap-Creator   Sitemap-Creator Empty

Sus In jos
 
Sitemap-Creator
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni  :: Administrarea site-ului propriu :: Optimizarea site-ului pt. motoare de cautare - seo-
Mergi direct la: