LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - PUBLICA ANUNT PE FORUM FARA LOGARE
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!

In jos 
AutorMesaj
5000
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:37 pm

Pe unul din site-urile noastre avem urmatoarea oferta:

Vizitatori garantati pe site-ul propriu sau ales de dvoastra
# 5000 vizitatori la un pret de doar 250,00 RON

Ce parere aveti? Este o asemenea oferta acceptabila pentru webmasterii din Romania?
...ma refer la un webmaster 'normal' si nu la companii cu bugete de 1000,3000, samd. Euro
Sus In jos
gqww
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:38 pm

250/luna?

Acum depinde ce contine site-ul astfel incat sa-mi dau seama ce cauta vizitatorii.
E posibil sa fie convenabil, e posibil sa castigi mai putini bani decat investestesti pentru acel site.
Nu este o regula - cu cat mai multi vizitatori, cu atat mai multi bani castigati. Calculul castigului nu se poate face proportional. Ma refer la castigul din reclame.Totul este relativ.
Insa, daca e vorba despre un alt gen de castiguri( altul decat din reclame), atunci mai merita analizat.
Sus In jos
lopp
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:38 pm

salut,

nu 250/luna ci 250 / 5000 de vizitatori
Vizitatorii sunt livrati prin site-ul paidmail.ro - forcedclicks cu un reload de pana la 48 de ore, cum doreste clientul.

Bine inteles ca nu putem compara forcedclick-urile cu freeclick-uri, dar pentru a face un site cunoscut in scurt timp, este forcedclick-ul gen Paidmail.ro de o buna rezonanta.

Am facut si noi unele teste, am marit un downline doar prin paidmail.ro la peste 1200 de referali in timp de doar 3,5 luni
Sus In jos
asefwer
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:39 pm

pai depinde si de buzunarele acestuia, eu sincer nu as da 250 ron... bine adevaru e ca sunt la inceput de design web si nu prea stiu ce sa fac ca sa promovez siteul meu ,dar asta e alta poveste, in ceea ce priveste cei 250 ron cred ca un web designer care are venituri mai bune ar opta pentru aceasta oferta, bine parerea mea Smile
Sus In jos
afaff
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:39 pm

Huh...

250 lei nu e mult pentru 5000 de vizitatori daca compari preturile altor companii de acest gen.
Si mai ales merita si mai bine ca stii ca 99% vizitatorii sunt din Romania. De exemplu vizitatorul la AdSense poate fi si din Zimbave tu tot trebuie sa platesti daca a vizitat site-ul tau prin AdSense. Nu conteaza ca nu a inteles absolut nimic de pe site-ul tau.

Este adevarat ca vizitatorii sunt potentiali clienti. Acest sistem este profitabil pentru un site, sa zicem gen eShop, dar ce sa faca un site ca CWR cu un astfel de sistem?
Ma rog te ajuta la Alexa Traffic Rank si la Trafic Rank sau poate se inregistreaza in forum. Daca chiar vrei sa-ti promovezi site-ul merita, dar eu zic ca daca faci un site bun cu CONTENT bun si oferi ceva de calitate si asa o sa vina vizitatorii cu timpul.
Deci daca cineva vrea multi vizitatori poate sa cumpere un astfel de pachet publicitar dar prima data sa faca un site cum trebuie, sa fie de calitate, sa fie optimizat iar apoi sa se astepte sa-i vina vizitatorii din reclama online.
Sus In jos
iului
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:39 pm

e foarte interesanta faza...probabil intrebarea nu mai este valabila Very Happy

azi am citit pe siteul lui dassad un articol despre paidmail.ro...mam inregistrat acolo si am inceput sa dau clickuri pe anunturile platite...odata am ajuns pe siteul cwr.ro...si mam inregistrat, deci merita daca siteul este vizitat de multi webmasteri.


dar eu am vazut ca oferta lor este 99ron/5000 vizitatori...sau nu?

edit: sau probabil eu am inteles gresit intrebarea...siteul va apartine?
Sus In jos
ddfret
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:40 pm

Bine ai venit in mica noastra comunitate Szabi,

da, personal am observat puterea de promovare a site-ului paidmail.ro
In doar 3 saptamani am facut la un site din Romania un downline de peste 1500 de subutilizatori iar la un altul din USA un downline de 800 in doar 2 luni.
...un site extrem de efectiv in promovarea online, pacat ca multi inca in Romania nu prea stiu cat de importanta este promovarea pentru site-uri sau downline

Prin intrebarea pusa doream doar sa testam piata, sa vedem ce parere are utilizatorul/webmaster-ul din Romania in general despre o astfel de oferta.

Intre-timp am redus preturile pentru a le face posibile tuturor utilizatorilor din Romania deoarece,
daca stam si socotim bine, masa utilizatorilor sunt cei care 'sufera', acestia nu fac (inca) venituri de sute de euro in Internet.

Totusi si acestia sau chiar acestia au nevoie de reclama online. Nu vrem sa spunem ca suntem caritabili prin aceasta reducere, dar cum spunea un om de afaceri:
"Mai usor castig 1 dolar la 1000 de oameni decat 1000 de dolari la unul singur" ...adevarul pur!

Raspuns la edit-ul tau: Da
Sus In jos
grtaaaa
Vizitator




5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! EmptyDum Feb 08, 2009 8:41 pm

eu dau 99 de lei pe 5000 de vizitatori. Pot sa-mi conving un client sa imi dea un buget de promovare, din care 99 ii dau pentru 5000 de vizitatori.
Mentionez ca raspund in necunostinta de cauza, la modul ca nu-mi dau seama cum functioneaza mecanismul. Imediat ce termin de scris acest post, caut info, Smile.
Sus In jos
Continut sponsorizat





5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty
MesajSubiect: Re: 5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!   5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?! Empty

Sus In jos
 
5000 vizitatori unici la 250,00RON - Scump sau ieftin?!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni  :: Administrarea site-ului propriu :: Metode de reclama a site-ului tau in internet-
Mergi direct la: