LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni

LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - PUBLICA ANUNT PE FORUM FARA LOGARE
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Programe pt site

In jos 
AutorMesaj
siteul
Vizitator




Programe pt site Empty
MesajSubiect: Programe pt site   Programe pt site EmptyDum Feb 08, 2009 7:30 pm

Ce programe trebuie pentru a face un site html/xhtml ??

Ce programe trebuie pentru a face un site php ??

Daca vreti sa recomandati programe, va rog sa recomandati programe freeware / open source.

Multumesc
Sus In jos
html
Vizitator




Programe pt site Empty
MesajSubiect: Re: Programe pt site   Programe pt site EmptyDum Feb 08, 2009 7:30 pm

Pentru un site un HTML exista unele programe, unul gratuit este Microsoft FrontPage
...unul pentru incepatori si cu un randament ceva mai redus, dar ce sa zicem - de la ce este gratuit sau pe 2 Lei - are randamente reduse.
Nu poti plati Dacia Logan si astepta Mercedes Benz

Pentru PHP nu exista un program, acest limbaj de programare mai complex si folosit de aproape 80% dintre site-urile din Internet, este unul pe care-l poti invata.
...un proces anevoios dar cu rezultate extrem de acceptabile ulterior.

Sunt sigur ca si alti utilizatori de aici au sa-ti poata oferi informatii si sfaturi pentru un start de succes.
Sus In jos
dilila
Vizitator




Programe pt site Empty
MesajSubiect: Re: Programe pt site   Programe pt site EmptyDum Feb 08, 2009 7:31 pm

pentru oricefel de site(html/php) eu iti recomand Macromedia Dreamweaver. Este ffff bun dar trebuie licenta la el. Free, pentru html poti incerca Web Page Maker sau multe softuri asemanatoare dar aceste programe sunt foarte slabe si nu ies siteuri f reusite cu ele, iar pentru php poti folosi ... majjoritatea programelor de tipul text editor(inafara de Word;)) ), eu folosesc notepad2 si wordpad, sunt destul de utile pentru php ata timp ca stii codurile (parerea mea!).
Sus In jos
Utilizat
Vizitator




Programe pt site Empty
MesajSubiect: Re: Programe pt site   Programe pt site EmptyDum Feb 08, 2009 7:32 pm

dreamwaver are un avantaj mare de care m-am folosit cand am inceput cariera mea, este wysing editor, adica poti lucra vizual fara sa stii foarte mult cod. Cu timpul este bine sa te uiti si la cod in timp ce lucri ca din cand in cand nu pune unde trebe anumite lucruri si asta poate sa deranjeze cand lucri la pixel. pentru ca nu stii de ce nu sta la locul lui un obiect.
Sus In jos
tobly
Vizitator




Programe pt site Empty
MesajSubiect: Re: Programe pt site   Programe pt site EmptyDum Feb 08, 2009 7:32 pm

Am folosit Dreamweaver 2 ani si il mai folosesc,dar mai rar,acum folosesc microsoft expresion web care se aseamana cu dreamweaver ca interfata dar are mai multe atuuri mai ales daca faci site uri cu CSS
Sus In jos
Continut sponsorizat





Programe pt site Empty
MesajSubiect: Re: Programe pt site   Programe pt site Empty

Sus In jos
 
Programe pt site
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LIBERTATEA - FORUM CU ANUNTURI - imobiliare, matrimoniale, auto, hoteluri, pensiuni  :: Administrarea site-ului propriu :: Gratis - Coltul gratuitatilor pentru site-ul tau!-
Mergi direct la: